تهیه کیک سیب با تنورگازی گنبدصنعت

درست کردن کیک سیب با تنور گازی یک مهارتی است که فقط در زنان کدبانو دیده میشود و شما میتوانید با سیب قرمز و زرد که الان فصلش هست کیک سیب را درست و تهیه کنید اونم به روش بازاری و مجلسی..

مواد لازم کیک سیب:

آرد ۲ پیمانه

تخم مرغ ۳ عدد

شکر ۱ پیمانه

سیب ۳ عدد

شیر ½ پیمانه

روغن مایع ½

پیمانه بکینگ پودر ۱ قاشق مرباخوری

وانیل نوک قاشق چایخوری

گردوی خرد شده ½ پیمانه

اول پودر قند و روغن رو باهم مخلوط میکنیم. به مدت ۷دقیقه هم میزنیم تا یکدست شود، بعد تخم مرغ ها را دانه دانه و بافاصله اضافه میکنیم. بعداز آخرین تخم مرغ وانیل را اضافه کنید. و بعد شیر را اضافه کنید و فقط در حد مخلوط شدن هم بزنید.

بعد سیب های نگین شده را اضافه کرده و در اخر آرد را با الک اضافه میکنیم و بعد گردوها ی خرد شده رااضافه و بالیسک مخلوط میکنیم.بعد در قالب چرب شده و کاغذ انداخته درتنور گازی که از قبل روشن کرده ایم می گذاریم.وقتی پخت میذاریم خنک بشه بعد سس کارامل رو روی کیک میریزیم

طرز تهیه سس مخصوص ( سس کارامل) :

ابتداشکر رو توی ماهیتابه بزرگ میریزیم با شعله ی کم و شعله پخش کن میزاریم که شکر کمی کرم رنگ رو به قهوه ای شود اصلا هم نمیزنیم. . بعد که قهوه ای شد. (یه مقدار زمان میبره که قهوه‌ای بشه)شعله پخش کن رو برداشته و شعله را زیاد کرده حواستون باشه نسوزه.بعد کره رو اضاف میکنیم تند تند هم میزنیم که کارامل نبنده (در حین هم زدن ابتدا مواد سفت و غلیظ هست ولی به مرور خواهید دید ما مواد شل و رقیق میشوند.)

وبعد آب جوش رو اضاف میکنیم و تند تند مخلوط میکنیم. تا کمی سس خودشو بگیره. (کم کم آب را اضافه کنید و مدام هم بزنید.اگر مواد گلوله شد اصلا نگران نشوید هم بزنید آب میشه و درست میشه فقط تند تند هم بزنید مواد کف میکند اصلا نگران نباشید بعد خاموش کردن تنور گازی ، تمام کف ها از بین میرود )نباید سس خیلی سفت و خیلی رقیق بشه. حد متوسط. سس اماده است. و به عنوان سخن آخر اگه دیدی وقتی سس کمی سفت شد کمی آب ریخته و کمی سس رو رقیق کنید. وقتی که سس خنک شد روی کیک ریخته و کیک رو با خلال یا پودر پسته تزیین کنید.

دیدگاه شما

Open chat
نیاز به کمک داری؟
سلام ، چطور میتونم کمک تون کنم